Badminton

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO ABurnside A

BURN 1

3.15pm04/8/21
CHCO BCashmere Boys B2CASH HS 33.15pm04/8/21
CHCO CCashmere Boys B3

CASH HS 4

3.15pm04/8/21
CHCO D

Riccarton Senior D

RICC HS 1

3.15pm04/8/21
CHCO EHLCS Y9 RedHLCS 23.15pm04/8/21
CHCO F

Middleton Grange J

MDGR 3

3.15pm04/8/21



Basketball

TeamOpponentVenueTimeDate
Senior A - Thompson Trophy

St Andrews

STAC

7.00pm

03/8/21 (Tues)

Senior B

Junior A





UC-Christs U20

Burnside Checker

Cowles 2

1.45pm7/8/21
U17 Black

Rolleston

St Bede's

10.35am
7/8/21
U17 White

Gators White

Middleton New

12.10pm
7/8/21
U15 Black

St Bede's A

St Bede's1.45pm
7/8/21
U15 White

Burnside Green

Bish YMCA 2

1.45pm
7/8/21
U15 Grey

Selwyn HawkRed

OP-Avonside3.20pm
7/8/21
Friday Night Teams




Senior Blue
Hilmorton Snr BlackCC Gym7:00pm
30/7/21
Senior Grey
St BedesSBC5.00pm
30/7/21
Senior White
Oxford AS BlackCC Gym6.00pm
30/7/21
Senior Black
STCC OrangeCC Gym8.00pm
30/7/21
Int White
MairehauMair4.00pm
30/7/21
Int Grey
Riccarton HSCC Gym4.00pm
30/7/21
Int Blue
St BedesSBC4.00pm
30/7/21
Int Black
Riccarton HSCC Gym5.00pm
30/7/21
Y9 Black
CBHSCBHS3.30pm
30/7/21


Clay-Target Shooting

TeamOpponentVenueTime

Date

CC Team

Friday Night ShootWaihora GC

7pm

6/8/21


Football

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XI

St Thomas

CFC Yaldhurst4.00pm04/8/21 (Wed)
Junior XIByeMDGR 2

3.15pm

28/7/21 (Wed)
15CUDL

Bye

27/7/21 (Fri)
Ravens

Lincoln Red

CCCG S1

3.15pm04/8/21
2nd XI

St Bedes

St Bedes S1

12.30pm31/7/21
3rd XI

Selwyn

CCCG S2

12.30pm31/7/21
15B

Halswell

CCCG S2

9.15pm31/7/21
14A

CTFC 14 Blue

Hospital Corner Sand Slit S3

10.45am31/7/21
14B

Waimak

CCCG S3

10.45am31/7/21


Hockey

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XI

Timaru Boys 1st XI

NPW 2

6.30pm

30/7/21

2nd XICBHS 2nd XIMarist Park4.30pm30/7/21
3rd XISTAC Senior BoysNunweek 28.15pm30/7/21
ColtsSBHS 2nd XINunweek 1

6.55pm

30/7/21
Youth BlackSTAC BlueNunweek 34.35pm30/7/21
Youth WhiteSTAC White

Nunweek 2

4.30pm30/7/21

Rugby

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XV

St Thomas 1st XV

CC Upper

2.45pm31/7/21
2nd XVCashmere HS

Sydenham Park 1

1.00pm31/7/21
U18 U75kg Black

St Bedes U75

St Bedes2

1.00pm31/7/21
U18 U75kg White

CBHS U75 Black

CBHS4

4.10pm30/7/21 (Fri)
U15A

St Bedes U15 Red

CCCG1

9.45am31/7/21
U14A

St Bedes U14 Red

CCCG1

11.15am31/7/21
U14B

CBHS U14B Gold

CBHS2

11.15am31/7/21
U14 U55kg

CBHS U55 Blue

CBHS2

9.45am31/7/21

Squash

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO ACashmere AChc Sq C6

3.15pm

04/8/21
CHCO BBurnside Mixed ASquash HQ 13.15pm04/8/21
CHCO Mixed 1ByeChc Sq C13.15pm28/7/21
CHCO Mixed 2Christchurch Girls HS Red

Squash HQ 2

3.15pm04/8/21
CHCO JuniorsChristchurch Boys HSChc Sq C73.15pm04/8/21


Table Tennis

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO AMiddleton Grange ATT Hall 33.15pm04/8/21
CHCO B1

St Bedes Y10/11 Red

TT Hall 53.15pm04/8/21
CHCO B2Burnside Boys C

TT Hall 7

3.15pm04/8/21
CHCO B3Rolleston GreyTT Hall 83.15pm04/8/21
CHCO C1ADCS Kiwi'sTT Hall 143.15pm04/8/21
CHCO C3Middleton Grange BTT Hall 153.15pm04/8/21
CHCO C4Lincoln UmberTT Hall 163.15pm04/8/21