Badminton

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO A

CBHS A

Zhu 1

3.15pm18/5/22
CHCO B

St Bedes Y10/11 Red

SBC 1

3.15pm

18/5/22

CHCO C

Middleton 9

MDGR 3

3.15pm18/5/22
CHCO D

Middleton 8

MDGR 4

3.15pm

18/5/22

CHCO E

Rudolf Steiner

RSCH

3.15pm

18/5/22

CHCO F

bye


3.15pm18/5/22



Basketball

TeamOpponentVenueTimeDate
Senior A - Thompson Trophy

MG Gators

Middleton New

7.20pm

17/5/22 (Tues)

Senior B

Junior A

no game

no game




UC-Christs U20

Pioneer White

Middleton Old

4.55pm14/5/22 (Sat)
U17 Black

SBHS Spartans A

Middleton Old

9.00am

14/5/22 (Sat)
U17 White

CBHS Black

CBHS Gym

10.35am14/5/22 (Sat)
U15 Black

NC Maroon

Bishopdale YMCA 1

12.55pm

14/5/22 (Sat)

U15 White

Burnside Green

CBHS Gym

1.45pm

14/5/22 (Sat)
U15 Grey

STC Stars

ARA Gym

12.55pm

14/5/22 (Sat)
Friday Night Teams
Snr WhiteSBHS Y12 Spartans

SBHS 2

6.00pm

13/5/22

Snr Black

Kaiapoi Snr Orange

CC Gym

8.00pm13/5/22
Snr Blue

Rolleston Grey

CC Gym6.00pm13/5/22
Snr GreyRiccarton UItimate

CC Gym

7.00pm13/5/22
Int GreyLinwood Green

no game

13/5/22
Int Black

Hillview Y10

HLCS

5.00pm13/5/22
Int WhiteKaiapoi Jnr White

CC Gym

5.00pm13/5/22
Y9 Black

STAC Y9 Storm

CC Gym4.00pm13/5/22
Y9 Grey

CC Y9 White

CC Gym

3.15pm13/5/22
Y9 WhiteCC Y9 GreyCC Gym3.15pm13/5/22


Clay-Target Shooting

TeamOpponentVenueTime

Date

CC Team

Waihora Night Shoot

Ellesmere Club Shoot

Sec School (2nd Rd)

Waihora CTC

Ellesmere GC

Cant CTC

7.00pm

9.30am

9.00am

20/5/22

21/5/22

22/5/22


Football

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XI

Rolleston 1st XI

CFC Yaldhurst

6.05pm

18/5/22 (Wed)

Junior XI

Bye


3.15pm

18/5/22

Ravens

Nomads Utd 17s

Nunweek Park S1

12.00pm

14/5/22

2nd XI

CBHS 17 Blue

CCCG S1

12.30pm

14/5/22

3rd XI

bye


12.30pm

14/5/22

15A

CTFC 15 Blue

CCCG S1

9.15pm

14/5/22

14A

FC Twenty 11 Shamrock

CCCG S1

10.45am

14/5/22

14B

Waimak Utd 14 Gold

Kendall Park S1

10.45am

14/5/22


Hockey

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XI

St Bedes 1st XI (warm up match)

Marist Park

4.00pm

13/5/22 (Fri)

2nd XISt Bedes 2nd XINPW 26.25pm13/5/22 (Fri)
3rd XI

SBHS 2nd XI

Marist6.45pm13/5/22 (Fri)

Senior XI

Cashmere HS 2nd XI

Nunweek 2

5.45pm

13/5/22 (Fri)

Colts XI

St Bedes RangersNPW 17.30pm13/5/22 (Fri)
Youth BlackSTAC White

Nunweek 2

4.30pm13/5/22 (Fri)

Rugby

TeamOpponentVenueTimeDate
1st XV

Waimea College 1st XV

Hosp Cnr 1

11.00am

14/5/22

2nd XV

SBHS 2nd XV

South Hagley 6

1.00pm

14/5/22

3rd XV

St Bedes 3rd XV

South Hagley 4

2.30pm14/5/22

Principals XV

Lyttelton Penguins & SBHS 3rd XV (game of 3 halves)

South Hagley 1

2.30pm

14/5/22

U15A

CBHS 15B (draw change)

Burnside Park 3

11.15am (new time)

14/5/22

U15B

STC U15 Red & CBHS U15 Gold

Burnside Park 2

11.15am & 12.35pm

14/5/22

U15C

St Bedes U15 Blue

no game - default

9.45am

14/5/22

U14ASTC U14 Blue

Nunweek 1

11.15am14/5/22
U14BSt Bedes U14 FreemanNunweek 19.45am14/5/22
U55kg

CBHS U55 Blue

CBHS 1

11.15am14/5/22

Squash

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO A

CGHS Blue

Chc Sq C6

3.15pm

18/5/22

CHCO Snr Black

CASH Senior A

Chc Sq C83.15pm

18/5/22

CHCO White

STAC Boys

Chc Sq C73.15pm

18/5/22

CHCO Jnr Black

CASH Junior Mixed

Squash HQ 2

3.15pm18/5/22
CHCO Jnr White

Bye

3.15pm

18/5/22


Table Tennis

TeamOpponentVenueTimeDate
CHCO A

MDGR A

TT Hall 23.15pm

18/5/22

CHCO B1

STBD Y11/12 Red

STBD 1

3.15pm

18/5/22

CHCO B2

STAC Mixed

TT Hall 8

3.15pm

18/5/22

CHCO C1

STBD Y9 White

STBD 2

3.15pm

18/5/22

CHCO C2

STBD Y9/10 Black

TT Hall 163.15pm

18/5/22

CHCO C3

ROLL Blue

TT Hall 15

3.15pm

18/5/22