Search Search Menu

Fixtures

Cricket

Team

Opponent

Venue

Time

Date

1st XI

 

CBHS 1st XI

Wanganui Collegiate 1st XI

Straven 1 

CCCG 1

 

10.30am

10.30am

 

22 & 23 March

25 & 26 March

 

2nd XI

CBHS 4th XI(day one)

Straven 5

 

10.30am

23/3/19

3rd XI

St Bedes 3rd XI(day one)

CCCG 1

10.30am

23/3/19 

Colts XI Black

CBHS Colts Dev(day one)

CCCG 3

10.30am

23/3/19 

Colts XI White

St Bedes Colts(day one)

CCCG 2

10.30am

23/3/19 

Yr 10A

St Bedes Y10 Red

Polo 5a 

12.30pm 

23/3/19 

Yr 9A Black

St Bedes Y9A Red

CCCG 4 

10.30am 

23/3/19 

Yr 9B

Riccarton HS Y9 

Ricc HS 

12.30pm 

23/3/19  

CC Cubs

SBHS T20 Gold

Clare Park 1 

9.00am 

23/3/19 

CC RAMS

CBHS Youth T20 Super Slam Black

Polo 6a

9.00am 

23/3/19 

CC Mavericks

STAC Maximum Critters XI

Polo 5a

9.00am 

23/3/19 

 

 

 

 

 

 

Rowing

Team

Regatta

Venue

Time

Date

U15 - U18

National Schools Rowing Championships (Maadi Cup)

Lake Karapiro, Cambridge

 

 

25 - 30 March

 

 

Sailing

Team

Regatta

Venue

Time

Date

 Junior               

Senior

Central South Island Teams Racing Event

Top of the South Teams Racing Event

 

 Lake Hood, Ashburton   

Queen Charlotte Yacht Club, Picton

 

8.30am                              

8.30am 

 

23-25 March    

27-30 March 

 

Volleyball

Team

Opponent

Venue

Time

Date

South Island

Satellite

Tournament

Champs

 

 

 

Dunstan HS

St Thomas CC

Rangiora New Life

Cashmere HS

Riccarton HS

Hornby HS

 

Pioneer Stadium

Pioneer Stadium

Pioneer Stadium

Pioneer Stadium

Pioneer Stadium

Pioneer Stadium

 

8.00am

1.30pm

9.00am

2.30pm

5.00pm

2.00pm

 

26/3/19

26/3/19

27/3/19

27/3/19

27/3/19

28/319

 

 

 

       

 

Tennis

Team

Opponent

Venue

Time

Date

NZSS Champs

 

 

 

 

 

St Andrews

Hamilton BHS

Botany Downs SS

playoffs (TBC)

playoffs (TBC)

 

Wilding Park 9&10 

Wilding Park 5&6

Wilding Park 7&8

9.00am

2.00pm

11.00am

9.00am

9.00am

 

25/3/19

25/3/19

26/3/19

27/3/19

28/3/19

 

CHCO B

STAC 2

Wilding Park 9

3.15pm

20/3/19

CHCO B1

Burnside Snr Boys

Burn HS 5

3.15pm

20/3/19

CHCO B2 

Cashmere Snr Boys

Cashmere TC 5

3.15pm

20/3/19

CHCO B3

CHCO B5 (final)

Hagley TC 9

3.15pm

20/3/19

CHCO B4

CHCO B6

Hagley Public 1

3.15pm

20/3/19

CHCO B5

CHCO B3 (final)

Hagley TC 9 

3.15pm

20/3/19

CHCO B6 

CHCO B4

Hagley Public 1

3.15pm

20/3/19

CHCO J1

CHCO J2

Hagley TC 1

3.15pm

20/3/19

CHCO J2

CHCO J1

Hagley TC 1

3.15pm

20/3/19

CHCO J3

CHCO J4

Hagley TC 3

3.15pm

20/3/19

CHCO J4

CHCO J3

Hagley TC 3

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.1

STAC 9A (final)

Elmwood TC 5

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.2

RAHS Y9

Wilding Park 11

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.3

St Bedes Y9

Edgeware TC 5

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.4

CHCO 9.8

Hagley TC 7

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.5

CHCO 9.7

Hagley TC 5

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.6

bye

 

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.7

CHCO 9.5

Hagley TC 5

3.15pm

20/3/19

CHCO 9.8

CHCO 9.4

Hagley TC 7

3.15pm

13/3/19

 

Waterpolo

Team

Opponent

Venue

Time

Date

CC Senior

 

 

 

 

 

 

SISS Champs

Burnside HS

St Bedes A

Combined

Shirley A

St Andrews

St Bedes (final)

 

St Bedes Black

King's HS Lions

Otago BHS

Shirley BHS

TBC (playoffs)

Jellie Park

Jellie Park

Jellie Park

Jellie Park

Jellie Park

Jellie Park

 

Jellie Park

Jellie Park

Jellie Park

QE II

 

8.00pm 

8.45pm

7.15pm

8.00pm

7.15pm

8.00pm

 

8.15am

8.00pm

9.15am

11.00am

14/2/19

21/2/19

28/2/19

7/3/19

14/3/19

21/3/19

 

27/3/19

27/3/19

28/3/19

29/3/19

30/3/19

 

 

Search website